Lista rzeczy do zrobienia przed Świętami 2


„Przedświąteczna gorączka”? Któż z nas jej nie doświadczył? Ja bynajmniej tak. Zdarzało się, że kilka lat pod rząd przygotowywałam Święta na szybko, na tzw. ostatnią chwilę. Oczywiście święta się odbyły, ale czy to nie za duże obciążenie, aby na jeden wieczór zaplanować dekorowanie domu, pieczenie i gotowanie?

Wiem, że to dopiero połowa listopada, ale lista przedświątecznych przygotowań może znacznie ułatwić i umilić ten czas. Oficjalnie odliczanie i rodzinne przygotowania do świąt rozpoczynamy 1 grudnia. Wtedy w głośnikach usłyszymy nieśmiertelne „Last ChristmaS”. Lecz już teraz przygotowałam sobie listę rzeczy, które chcę zrobić przed świętami.

1.Pieczenie pierników. Odkąd mamy dzieci, święta mają całkiem inny wymiar. Wspólne pieczenie pierników to już nasz coroczny rytuał. W tamtym roku korzystaliśmy z tego przepisu.

2. Przygotowywanie kalendarza adwentowego. W tamtym roku zaniechaliśmy tej tradycji, ale w tym roku nie mogę sobie odmówić tej przyjemności. W tym roku Hania i Kuba będą rozpakowywać poszczególne elementy Szopki Betlejemskiej, a także drobne upominki typu małe autka, malowanki, pisaki, kredki. Wymyśliłam sobie, że każdy element kalendarza ukryję w innym miejscu naszego mieszkania, a na każdy dzień przygotuję wskazówkę, według której będziemy poszukiwać prezentu. Co do wyboru Szopki jeszcze nie zdecydowałam. Piękne znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj.

3. Jarmark świąteczny. W tym roku musimy koniecznie odwiedzić najbliższy Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi.

4. Spotkania z przyjaciółmi. Długie zimowe wieczory to doskonała okazja na spotkania przy herbacie i domowych wypiekach.

4. Kupowanie prezentów. Zawsze mam z tym gigantyczny problem. W tym roku mam już wstępną listę prezentów. Część prezentów kupiłam już w sklepie HOMLA. Do 20 listopada obowiązuje tam świąteczna promocja 2+1 Gratis. Resztę podarunków zamierzam kupić podczas tegorocznego Black Friday.

5. Sprzątanie i dekoracja mieszkania. Porządek w domu, to porządek w życiu. W moim przypadku to powiedzenie dokładnie się sprawdza. W pierwszych dniach grudnia planuję poświęcić kilka dni dla domu i zrobić generalne porządki. Na koniec zostawiam dekoracje. W tym roku będą naturalne i minimalistyczne.

6. Rodzinna sesja świąteczna. Nic nie stanowi większej pamiątki niż zdjęcia. Sesję zrobimy sami w domu bądź wybierzemy się do specjalnie przygotowanego studia fotograficznego.

7. Pomoc potrzebującym. W czasie Świąt Bożego Narodzenia pomoc okazana drugiemu człowiekowi ma szczególny wymiar. Wiele sklepów włącza się w tym czasie w pomoc potrzebującym, a my poprzez zakupy możemy również pomóc. W okresie od 26.11.-24.12.2018 w sklepie HOMLA trwać będzie akcja lojalnościowa i charytatywna #kochamyprezenty. Robiąc zakupy w sklepie, każdy klient, w zależności od wartości zakupów dostanie specjalne naklejki, które następnie będzie mógł wymienić na prezent lub przekazać je fundacji.

A Wy co macie na swoich listach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia?

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Lista rzeczy do zrobienia przed Świętami