NOWY DYWAN W SALONIE 9


Wspominałam na Instagramie, że ostatnio u nas wnętrzarsko dużo się dzieje. Nie są to może jakieś spektakularne zmiany, a raczej wymiana mocno zużytych rzeczy na nowe, dorzucenie kilku roślin i dodatków.

Jedną z nowości jest dywan w salonie. Pochodzi od Carpet Decor z kolekcji dywanów łatwoczyszczących Magic Home. Nasz model to Luno Cold Beige.  Poprzedni mocno się już zużył i naprawdę potrzebowaliśmy wymiany. Przyznam że szukanie zajęło mi bardzo dużo czasu. Wymagania były dwa: dywan tkany na płasko i łatwy do utrzymania w czystości przy dzieciach. Nie chciałam przy tym rezygnować z moich ulubionych kolorów, a więc szarości i bieli. Pewnie pukniecie się w czoło, że przy dzieciach wybieram takie kolory. Ale powiem Wam, że wbrew pozorom nie widać na nim brudu. Użytkujemy go prawie miesiąc, bawimy się na nim, leżakujemy i naprawdę jestem pełna podziwu, że jeszcze go porządnie nie zabrudziliśmy.

Dywan jest bardzo miły w dotyku i posiada antypoślizgowy podkład. W poprzednim bardzo przeszkadzało mi to, że dywan jeździł po całym pokoju.

Dzięki temu, że dywan jest tkany na płasko, nie muszę obawiać się, że dzieci wyciągną z niego zagubione drobnostki.

Dywany z tej kolekcji cechują się łatwością czyszczenia, na czym szczególnie mi zależało. Ten, kto ma dzieci z pewnością wie o czym mówię. Tutaj znajdziecie instrukcję czyszczenia. Przetestowałam i mogę Wam śmiało polecić.

Dostałam do testów mały dywanik, na którym mogłam przetestować, czy faktycznie prezentowany przez producenta sposób czyszczenia się sprawdzi. Bardzo się zdziwiłam, że plamy po ketchupie udało się wyczyścić samą wodą. Wszystko, czego potrzebujemy do czyszczenia tego dywanu to: woda i ręcznik papierowy.

Na początek potraktowałam dywan ketchupem. Nadmiar ketchupu zebrałam łyżeczką. Następnie na plamę naniosłam trochę wody, odsączyłam ręcznikiem papierowym i pozostawiłam do wyschnięcia. Po plamie nie ma śladu.

Fantastyczne jest też to, że dywan ten można prać w pralce. Przetestuję to rozwiązanie i dam Wam znać, czy dywan stracił na jakości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 komentarzy do “NOWY DYWAN W SALONIE