W zgodzie z naturą 5


Ostatnio bardzo inspirujemy się życiem w zgodzie z naturą. Doceniamy naturalne składniki, mleko od wiejskich krów, czy jajka od kur z wolnego wybiegu. Sama wychowałam się na wsi i mam to szczęście, że mogę cieszyć się wieloma naturalnymi składnikami przywiezionymi prosto ze wsi. Kiedyś zupełnie nie doceniałam tego, że tak wiele dobra mam na wyciągnięcie ręki, fascynowało mnie miejskie życie, a produkty kupowałam praktycznie tylko w supermarketach. Ale chyba już tak jest, że przychodzi taki czas w życiu człowieka, że zaczynamy doceniać to, co pochodzi z natury. Dziś, jeśli tylko mam możliwość wybieram zakupy na lokalnym bazarze i składniki przywiezione z ogródka mamy. Inaczej smakuje rosół z naturalnymi dodatkami, czy drożdżowiec z wiejskich jaj.

Ja modę na życie w zgodzie z naturą łączę z wszechobecnym minimalizmem. Od jakiegoś czasu pojawia się u mnie coraz więcej dodatków z drewna, roślin, a mniej sztucznych tworzyw. Wybieram proste rozwiązania do dekoracji wnętrz. Plastiki zastępuje drewnianymi dechami, szkłem i porcelaną. Zamiast sztucznych materiałów wybieram len.

Od niedawna zwracam uwagę na moje kosmetyki. Szybko doceniłam właściwości tych złożonych z naturalnych składników. Ostatnio walczę ze zniszczoną skórą dłoni. Niezastąpione okazało się być naturalne mydło od Yope. Na noc używam malinowego kremu  Balneokosmetyki. Nakładam go pod bawełniane rękawiczki. Po kilku takich zabiegach i codziennej pielęgnacji naturalnym mydłem, widzę znaczną poprawę wyglądu mojej skóry.

Przy okazji tego wpisu chciałabym Wam wspomnieć o moim ostatnim odkryciu, książce w której znajdziecie wiele przepisów na wyrób naturalnych środków do sprzątania. Autorka Ewa Kozioł prowadzi bloga Zielony Zagonek. W swojej książce dzieli się 100 różnymi przepisami na wyrób domowych środków do sprzątania. Znajdziecie tam m.in. przepis na cytrynowo – lawendowe mydło w płynie czy pastę do mycia drewnianej deski do krojenia.

A Wy jaki macie stosunek do tego, co z natury?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 komentarzy do “W zgodzie z naturą

  • Ewelina

    I tak trzymaj 🙂 Minimalizm i powrót do natury ze sobą współgrają. Wielu ludzi nawet sobie nie zdaje sprawy z tego w jak plastikowym świecie żyje. Jak się zacznie zwracać uwagę na składy kosmetyków i chemii domowej to wyostrza się zmysł węchu, sztuczne i trujące odświeżacze powietrza zaczynają przeszkadzać. Ja po obejrzeniu filmu jak zachowuje się włókno akrylu i poliamidu w kontakcie z ogniem (wystarczy bardzo gorąca temperatura), a jak zachowuje się naturalna wełna od razu pozbyłam się akrylowych ciepłych, miłych sweterków. Teraz szukam wełny, bawełny i lnu, nie jest łato ale się da. Pozdrawiam