MAŁY LIFTING POKOJU PRZEDSZKOLAKA 7


Kto obserwuje mój profil na Instagramie, ten wie, że mojemu mieszkaniu ostatnio solidnie się dostało. Zmieniam, ustawiam, przestawiam jak szalona.

Kubuś ma swój pokój już od dobrych 2 lat. Ale dopiero teraz udało mi się uzyskać taki efekt, o jaki mi chodziło. Wszystko wreszcie ma swoje miejsce.

Na początek odświeżyliśmy ściany. Kolory pozostały bez zmian. Biel chyba nigdy mi się nie znudzi. Jest na tyle uniwersalna, że na jej tle nawet najbardziej kolorowe zabawki prezentują się dobrze. Kiedyś zachwycałam się pokojami dziecięcymi utrzymanymi w surowym skandynawskim stylu. Ale niestety życie szybko zweryfikowało mój pogląd na ten temat. Oczywiście klasyczne białe meble są najbardziej uniwersalne. Ale w pokoju dziecięcym nie unikniemy kolorów. Ja już z tym nie walczę. Postanowiłam stworzyć dla tych kolorów uniwersalną bazę. Postawiłam na białe, szare i drewniane meble, na których tle wszystko wygląda dość schludnie.

Bez zmian pozostało łóżko i załóżkownik od Dekornik. U nas to rozwiązanie jest idealne. Wcześniej ściana za łóżkiem bardzo się brudziła. Teraz problem zniknął. Dla przypomnienia – łóżko zostało zrobione przez męża.

Tuż obok łóżka, pod kultową miętową półeczką na książki, ustawiliśmy małą drewnianą komodę z Ikea. Służy do przechowywania książek, puzzli, przyborów do rysowania. Ten szary plecaczek na wieszaczku i drewniany piórnik z imieniem pochodzi z cudownej pracowni Skrzynka Beniaminka.

Biurko od Mylabel powędrowało pod okno. Teraz przedszkolak ma łatwiejszy dostęp do miejsca pracy i chętniej korzysta z biurka. Do biureczka mamy krzesło ze sklepu z zaopatrzeniem dla przedszkoli. Tuż obok stanął regał z Ikea. Chciałabym w przyszłości wymienić ten mebel. Ale póki co nie znalazłam niczego odpowiedniego.

Nowością jest półka drabina. Znowu dzieło męża. Przyznam szczerze, że regał wykonał po mistrzowsku. W celu wykonania kupiliśmy gotowe listwy i deseczki z drewna sosnowego w markecie budowlanym. Wystarczyło wszystko dociąć na pożądaną długość, oszlifować i pomalować. Do malowania wykorzystaliśmy farbę kredową w kolorze szarym. Półeczka okazała się bardzo funkcjonalnym meblem. Przechowujemy na niej zabawki, książki, niezliczone ilości resoraków.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 komentarzy do “MAŁY LIFTING POKOJU PRZEDSZKOLAKA