POWRÓT DO KORZENI, CZYLI O ŻYCIU PASTERZA 6


„To moje życie, nie chce innego”
JAMES REBANKS

Dzisiejszy świat skupia się na pogoni za wszelkimi formami szczęścia. Marzeniem wielu z nas jest przeprowadzka do wielkiego miasta i praca za duże pieniądze. Dążymy do zasobności portfela, by potem zatracać się w luksusie. Sama tego doświadczam od wielu lat. Od zawsze zamieszkanie w miejscu urodzenia było dla mnie czymś passé, a marzeniem przeprowadzka do Warszawy. Ciągle wydaje mi się, że życie na wsi nie jest dla mnie. A gdyby tak spojrzeć na świat i rzeczywistość zupełnie inaczej? Gdyby tak uciec do korzeni i zacząć żyć w zgodzie z naturą, z większą pokorą patrzeć na życie?

O tym właśnie jest książka „Życie pasterza” autorstwa James Rebanks, wyd. Znak. Ta opowieść z Krainy Jezior to pouczająca historia o życiu człowieka w zgodzie z naturą. To opowieść o człowieku powracającym do korzeni. James powraca na rodzinną farmę, by wieść spokojne życie, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. To opowieść o tym, że w życiu najważniejsze jest, aby pozostać w zgodzie z samym sobą, nie podążać ślepo za modą i za tym co mówią inni. Oprócz moralnych opowieści, autor słowami przedstawia malownicze krajobrazy Krainy Jezior.

Książka pokazała mi, że należy żyć w zgodzie ze sobą, realizować swoje marzenia i nie wstydzić się swojego pochodzenia. Książka uczy pokory i szacunku do życia. Pozwala spojrzeć na wieś i jej uroki całkiem inaczej. Autor doskonale pokazuje, że z pozoru bezwartościowe wiejskie życie, może stać się spełnieniem marzeń.

Dla mnie – książka zdecydowanie warta uwagi.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 komentarzy do “POWRÓT DO KORZENI, CZYLI O ŻYCIU PASTERZA