DIY- LAMPKA CHMURKA 6


Jeśli zaglądacie na bloga regularnie, zapewne widzieliście już kącik Marysi-naszej córki, która niedawno się urodziła. Jeśli nie mieliście okazji gościć w tym kąciku zapraszam tu.

Nad jej łóżeczkiem wisi lampka chmurka, którą zrobiliśmy przed narodzinami. Od dawna ona była w moich wyobrażeniach miejsca dla córki. Bardzo chciałam mieć lampkę nad łóżeczkiem- dającą delikatne światło, łatwo dostępną, którą bez problemu zapalę w nocy, a do tego mega dekoracyjną. Lampka spełnia swoje zadanie w stu procentach, jestem z niej bardzo zadowolona. W nocy kiedy mała się obudzi, ja jednym pociągnięciem mam już nad nią światło. Pokażę Wam jak wyglądały jej przygotowania.

Lampkę zrobiliśmy z tego co aktualnie posiadaliśmy w domu.

Do jej wykonania wykorzystaliśmy:

  • Kawałek płyty HDF,
  • Kawałek kantówki o przekroju 3 x 3cm,

  • Kabel z oprawką na żarówkę (my mieliśmy taką ze starej lampki nocnej),
  • Wyłącznik pociągowy sznurkowy,
  • Gwoździki, kątowniki, narzędzia,

  • Okleina imitująca drewno,

Z kantówki wykonaliśmy „stelaż” całej lampki, na którym zamocowaliśmy oprawkę z żarówką oraz wyłącznik ze sznureczkiem. Nie chciałam, aby lampka raziła w oczy małego mieszkańca łóżeczka, dlatego żarówka jest skierowana do góry, dając delikatne światło. Cały mechanizm lampki znalazł miejsce na dolnym kawałku kantówki. Wywierciliśmy w nim 3 otwory- jeden większy na oprawkę żarówki, drugi na przeprowadzenie kabla z powrotem w górę i trzeci na zamocowanie wyłącznika. Całość stelażu przybiliśmy gwoździkami do płyty w kształcie chmurki. Do kantówek dokręciliśmy kątowniki, by móc łatwo zawiesić lampkę. Na ścianie gdzie zawisła lampka był kiedyś kinkiet i pozostały po nim kable, do których podłączyliśmy nasze DIY. Mamy więc dwie możliwości włączenia/wyłączenia światła-zwykłym wyłącznikiem bądź też sznureczkiem przy lampce.

 

A oto efekt końcowy:

Pozdrawiam

Faustyna


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 komentarzy do “DIY- LAMPKA CHMURKA