PLANUJEMY URODZINY MALUCHA – ZABAWY 4


Za nami  7 urodziny Maksia a przed nami 3 urodziny Kubusia, Zaczynamy zatem blogowy cykl: PLANUJEMY URODZINY MALUCHA.

U Maksia to ja przejęłam stery podczas imprezy. Dla gromadki maluchów przygotowałam kilka prostych zabaw. Ku mojemu zdziwieniu dzieci naprawdę były grzeczne i bardzo zainteresowane moimi zabawami. Myślę, że spędzanie czasu razem z dziećmi jest o wiele bardziej przynoszące korzyści niż wynajęcie bawialni. Przestawię teraz kilka zabaw:

  • Lodowe rzeźby- dzieci zaczynają tańczyć w rytm muzyki, w nieoczekiwanym momencie prowadzący wyłącza muzykę. Uczestnicy muszą stać w bezruchu przez 5 sekund, nie zmieniając pozy. Osoba, która się zachwieje lub upadnie odpada z gry, dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.
  • Dinozaur patrzy- prowadzący wybiera jedną osobę, która wcieli się w dinozaura i odwrócona do pozostałych będzie liczyć do 20. Inni za plecami dinozaura tańczą. Kiedy wybije liczba 20, dziecko się odwraca krzycząc „dinozaur patrzy”. Zadaniem dzieci jest stanie w bezruchu by nie zwabić do siebie dinozaura, jeśli jakieś dziecko się poruszy to zostanie złapane przez dinozaura i odpada z gry.
  • Kolorowe piłki- należy wcześniej przygotować wycięte z kartonu piłki, podczas zabawy prowadzący rozkłada je na podłodze (o jedną piłkę mniej niż jest dzieci). W rytm muzyki dzieci tańczą wokół piłek, kiedy muzyka przestaje grać zadaniem każdego z dzieci jest zajęcie swojej piłki. Osoba, która została bez piłki odpada.
  • Wygrywa Kółko graniaste: Dzieci łapią się za rączki i robią kółeczko. Chodzą dookoła powtarzając słowa:Kółko graniaste czworokanciaste, kółko nam się połamało cztery grosze kosztowało, a my wszyscy BĘC! W czasie, kiedy dzieci mówią BĘC, wszystkie dzieci się przewracają na podłogę.

Największym zdziwieniem była zabawa z leżeniem. Nie sądziłam, że dzieci nabiorą się na mój podstęp. Zmęczone dzieci kładą się na podłodze lub łóżku, kto najwięcej wytrzyma nie ruszając się wygrywa! Zabawa sprawiła dużo radości mi jak również dzieciom, zapanowała cisza.

Co o tym sądzicie?

Roksana

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 komentarzy do “PLANUJEMY URODZINY MALUCHA – ZABAWY