DIY- żarówki na kablu 8


W każdym kącie naszego mieszkania są przedmioty, które zrobiliśmy z mężem sami. Bo taka nasza polska natura, że każdy w swoim domu jest jak „złota rączka”- a na pewno my dwoje. Robimy przeróbki, metamorfozy, robótki na wzór lub rzeczy własnego projektu. Tak jest zazwyczaj taniej, ale to nie oznacza, że łatwiej. Przy niektórych pracach złości nie było końca, ale za to jaka była satysfakcja po ich skończeniu.  Miło nam zawsze, kiedy to, co zrobimy spotyka się z dobrym odbiorem, podoba się lub nawet budzi podziw.

W ostatnim czasie ja-ciężarna, w której wariują hormony wymyślałam dużo. Kiedy zdecydowaliśmy się na remont miałam na szybko ułożony w głowie plan, jak ma wyglądać wnętrze. Przed remontem mieliśmy podwieszany sufit z halogenami, którego za wszelką cenę chciałam się pozbyć i wrócić do „normalności”. Podwieszany sufit – zwłaszcza taki jak my mieliśmy (ok. 25 cm), znacznie zmniejszał pomieszczenie, miałam wrażenie, że je przytłaczał. Na etapie projektu wiedziałam, że  chcę lampę pająk na suficie. Wiedziałam również, że musimy zrobić ją sami. Na początku była to tylko jedna żarówka, ale w ostatnim czasie dorobiliśmy pająkowi jeszcze 2 nogi. Chciałabym Wam przedstawić co jest potrzebne do wykonania takiej lampy, a raczej żarówki na kablu oraz pokazać efekt końcowy.

Wykonanie jest banalnie proste. Potrzebujemy ok. 1 m kabla (oczywiście w zależności od tego jak długą chcemy mieć lampę), plastikowej oprawki na żarówkę w kolorze kabla oraz osłonki na łączenie kabli. Potrzebujemy oczywiście żarówkę. My przez krótką chwilę mieliśmy żarówkę dekoracyjną, ale okazało się, że daje bardzo mało światła i oprócz jej wyglądu nie ma zalet. Zdecydowaliśmy się więc na żarówki LED-owe.

Aby wykonać lampę należy kabel z jednej strony połączyć z oprawką, a z drugiej z kablem wychodzącym z sufitu i upakować go w osłonce. Taka prosta rzecz a cieszy oko – no przynajmniej moje.

 

Dajcie znać, czy Wam się podoba nasz „pająk”.

Pozdrawiam

Faustyna

 

 

 

Zapisz

Zapisz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 komentarzy do “DIY- żarówki na kablu