SZYBKA METAMORFOZA KOMODY Z PRL-u 12


Styl PRL-u podoba mi się odkąd pamiętam. Cudowne, designerskie komody, krzesła patyczaki czy fotele liski chodzą mi po głowie już dłuższy czas. Niektóre z marzeń już zrealizowałam.

Komoda, której metamorfozę przedstawiam była z nami już kilkanaście ładnych lat. Stojąc zapomniana pod schodami służyła jako szafka na buty. Po remoncie naszego największego pokoju wreszcie znalazłam dla niej godne miejsce. Myśląc, że jest w bardzo dobrym stanie, chciałam pozostawić ją bez zmian. Wyobrażałam sobie, że będzie cieszyć oko połyskującą politurą. Szybko jednak rzeczywistość okazała się inna, kiedy to wyciągnęliśmy mebel spod schodów. Wyglądał on nie najlepiej. Podrapany, porysowany, z odpryskami i ubytkami w drzwiach.

Po szybkich przemyśleniach zabraliśmy się za dość nieprofesjonalną ekspresową metamorfozę. Jako pierwsze wzięliśmy „pod młotek” drzwiczki. Niemalowana strona wewnętrzna drzwiczek prezentowała się znacznie lepiej, dlatego zdecydowaliśmy się na odwrócenie ich.

Aby pozbyć się lakierowanej powierzchni potrzeba dłuższego spotkania z opalarką i szpachelką, my o tym doskonale wiemy. Mamy już w tym rozeznanie po metamorfozie stołu. Jest to czasochłonne i wymagające wysiłku. Postanowiliśmy więc zaryzykować i szklącą powierzchnię potraktowaliśmy 3 warstwami białej farby akrylowej. Dla mnie efekt był zdumiewający i niespodziewany. Myślałam, ze farba będzie się ślizgać po powierzchni mebla i w ogóle nie pokryje. A tu niespodzianka! Farba bardzo ładnie pokryła, tworząc fajną strukturę. Przez kilka miesięcy użytkowania nie ma żadnych odprysków, co uważam za duży sukces. Żeby komoda nie była nudna dodaliśmy czarne akcenty, malując farbą olejną nóżki oraz listwy. Wymiany wymagała również tylna płyta- stara nosiła ślady po kornikach. Dla nadania nowoczesnego wyglądu oraz „dołożenia kropki nad i”,  wykonaliśmy uchwyty ze skóry. Komoda jest nie do poznania i cieszy me oko swoim nowym wyglądem.

Jak Wam się podoba metamorfoza naszej komody? Dajcie znać w komentarzach.

Faustyna

 

Zapisz

Zapisz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 komentarzy do “SZYBKA METAMORFOZA KOMODY Z PRL-u